Dejte světlu domov s e-light.cz

Světlo je velmi důležitým aspektem každé domácnosti, restaurace či kanceláře. V dnešní době jej však dokážeme vnímat ne jen jako světlo samotné. Vybíráme je podle intenzity, využití a podle vzhledu. V našem článku bychom vám rádi poradili, jaké stropní svítidlo je ideální tam, kde je intenzivní světlo nutností, dále jaká světla se hodí pro odpočinek a jak si poradit s osvětlením v noci, kdy si potřebujeme dojít do kuchyně pro sklenku vody a nestojíme o vysoce zářivé světlo pálící přímo do očí.

Kam se světly s vysokou intenzitou?

Odpověď je jednoduchá. Všude tam, kde k činnostem potřebujeme spoustu světla. Můžeme mluvit například o kuchyni, kde připravujeme jídlo. Dále o jídelně, respektive jídelním stole, kde chceme vidět na krásně naservírovaný talíř. Velká intenzita světla se nám hodí také v obývacím pokoji anebo do vstupní haly či chodby. Všechny tyto prostory dokáží krásně osvětlit podhledová svítidla. Vybírat můžete z malých bodových světel, také větších různých tvarů, k dispozici jsou však také dlouhá obdélníková svítidla dokonale s hodící do dlouhé chodby. Nad jídelním stolem však jistě nepohrdnete lustrem, s mnohými z nich dokážete dokonce manipulovat podle toho, jak nízko nad stolem světlo potřebujete. Jasné světlo je potřebné také každé ráno v koupelně. Jenže jaká světla do domácnosti pořídit, aby svítila málo, když to budete potřebovat?

Světla s nízkou intenzitou

Jen si představte noční návštěvu kuchyně s osvětlením tak akorát na cestu, abyste o nic nezavadili ani nezakopli. Stejně tak ráno, když se chceme postupně probírat, taková světla oceníme. K tomu se budou výborně hodit světla zabudovaná ve stěně kousek nad zemí. Přesně taková dokáží svítit pod nohy, jejich světlo však do očí nedosvítí. A co do koupelny? Navrhujeme tlumené světlo zabudované přímo v zrcadle. Vybírejte na e-light.cz a užívejte si světlo, které vám bude vyhovovat v každou denní či noční hodinu.

Publikováno: 31. 08. 2022