Proč jsou zemní vruty ideální pro založení dřevostavby?

Součástí rodinného domu je ve většině případů také travnatý pozemek - zahradní posezení, altán nebo třeba zahradní domek k zahradě neodmyslitelně patří, a proto pokud uvažujete nad pořízením těchto estetických, ale i praktických dekorací, nezapomeňte na detaily. Položit základy dřevostavby zvládnete sami, ale jen s potřebným vybavením. Klasické základové betonové desky jsou sice stavebníky ověřenou metodou pro položení základů stavby, ovšem v posledních letech se dostávají do povědomí také zemní vruty. Daný prvek představuje inovaci ve stavebnictví, a oproti betonování vám ušetří značné množství času. V následujících řádcích vám prozradíme, vše co byste o zemních vrutech měli vědět.

Co jsou zemní vruty?

Zemní vrut je druh kotvy, která slouží k zakládání staveb. Nejčastěji se používají právě při zakládání dřevostaveb, ale také kotví dopravní značky nebo třeba ploty. Vyrábí se z oceli. Povrch vrutu je opatřen zinkem, který chrání ocel před korozí.

Jak aplikovat zemní vruty?

Použití vrutů je opravdu snadné, k zavrtání vrutu vám postačí obyčejná kovová tyč nebo roxor, který zastrčíte do předvrtaného otvoru na horní straně vrutu. Následně tyčí otáčíte dokud vrut není celý v zemi. Na některých místech může být zemina neobvykle tvrdá, a proto sáhněte po instalačním T klíči, který poskytuje větší rameno síly a vrut s ním snáze zavrtáte do země.

Zemní vruty musí být v rovině

Nutno podotknout, že při instalaci zemních vrutů musíte dávat pozor, aby každý vrut byl v rovině. Rovinu zkontrolujete jednoduše za pomocí napnutého provázku nebo také vodováhy. Platí to pro zahradní domky i větší stavby.

Publikováno: 26. 02. 2022