Aquaparky

V poslední době se aquaparky dostaly v České republice do módy. V zemi, kde není moře, je jakákoliv atrakce spojená s koupáním vždy přijata kladně. Zejména pro děti i jsou aquaparky vítanou příležitostí zadovádět si.

Mezi nejnavštěvovanější a nejoblíbenější aquaparky v České republice lze zařadit Aquapark Čestlice a Aquapark Babylon Liberec. Aquapark Čestlice najdete u Průhonic a jedná se jeden z největších aquaparků ve střední Evropě. Jedná se celkem o tři rozsáhlé paláce, kde se můžete dosyta vydovádět. V prvním paláci najdete plavecký bazén. Zde si například můžete odpočinout ve vířivce či na masážní lavici. Dále se v rozsáhlém komplexu aquaparku Čestlice nachází unikátní bazén s potápěčskou jámou. Tato netradiční atrakce je zejména pro ty z vás, kteří milují a vyhledávají hloubky. Pro děti nabízí Aquapark Čestlice útroby vraku strašidelné pirátské lodi, kde můžete bojovat s vlnami mořského příboje. Na pirátské lodi jsou samozřejmě různé skluzavky a brouzdaliště. Třetím palácem Aquaparku Čestlice je palác dobrodružství. Zde je pro vás připraveno celkem šest tobogánů, různé skluzavky, spacebowl a jízda na nevyzpytatelné pneumatice.

Aquapark Babylon Liberec je pro změnu vodní ráj inspirovaný antickými lázněmi. Hlavní atrakcí Aquaparku Babylon Liberec je bezesporu divoká a nespoutaná řeka a spacebowl. V Aquaparku Babylon Liberec si rovněž můžete dosyta dopřát velké množství vodních a podvodních masáží v různých bazénech. Pokud vám po vydatném plavání vyhládne, můžete zavítat do některého baru s občerstvením a naskytne se vám pěkný výhled na celý areál Aquaparku Babylon Liberec. Dopřát si samozřejmě můžete také nějakou tu masáž nebo rašelinový zábal.

Mezi dalšími oblíbenými aquaparky ještě jmenuje Aquapark Vyškov a Aquapark Kravaře, které jsou na jižní a severní Moravě. 

Publikováno: 21. 11. 2011

Kategorie: Cestování a zábava