Pražské vinárny

I když je Praha především městem dobrých českých hospod, v poslední době se v Praze otevřely také velmi dobré vinárny, které zejména nabízejí kvalitní moravská vína. Zde vám některé dobré pražské vinárny představíme.

Velmi pěknou a stylovou vinárnu najdete na Vyšehradě. Jmenuje se vinárna U Kroka a je blízko Botanické zahrady. Návštěvu zdejší vinárny můžete například spojit s procházkou na Vyšehrad. Po vydatné procházce si pak můžete ve vinárně U Kroka dát skleničku červeného nebo bílého vína. Ve vinárně však můžete také chutně poobědvat nebo povečeřet. K dispozici je opravdu široký výběr především staročeské kuchyně. Vinárna nabízí opravdu příjemné posezení v útulném prostředí. Po domluvě si zde taktéž můžete zajistit živou hudbu a zpěv a oslavit své narozeniny či jmeniny.

Další příjemnou pražskou vinárnou je The Wine Bar, kterou pro změnu najdete na Malé Straně. Tato útulná sklepní vinárna má rovněž velikou nabídku vín. Popíjet víno zde můžete zcela nerušeně a nadto si k vínu můžete objednat něco na zub. Mají zde speciální vinný lístek, který je zaplněn dobrůtkami, které jsou ideální ke koštování vína. Vybrat si například můžete olivy, čerstvé pečivo, salám a různé druhy sýrů. V letním období je také možno posedět venku na dlážděném chodníku a pozorovat velmi pitoreskní a zajímavý život na Malé Straně.

Třetí naší zastávkou je ve vinárně Bokovka, která je v Praze 1. Vinný lístek je rovněž rozsáhlý, přičemž mu kraluje pečlivý výběr evropských vín z různých oblastí. Najdete zde vína z oblastí Mosel, Bordeaux, Burgundsko nebo Toskánsko. Na své si však přijdou také milovníci a znalci kvalitních moravských červených vín nebo prosluněných vín z americké Kalifornie. Ke kvalitnímu vínu dostanete taktéž lehké pohoštění a ani v tomto směru vás vinárna Bokovka v žádném případě nezklame.

Publikováno: 09. 09. 2011

Kategorie: Cestování a zábava