Jak ochránit podlahu před poškozením?

Podlaha je nedílnou součástí domácnosti i provozoven. Správnou péčí se zasadíte o to, aby vám dlouho vydržela. Jak si zajistit dlouhou životnost své podlahy?

Pravidelná péče se vyplácí

Podle druhu povrchu si vždy spolu s podlahou pořiďte také prostředek, jehož úkolem bude ochrana podlah. Jinou péči bude vyžadovat dřevo a vinyl, rozdílné podmínky budete potřebovat k ochraně keramické nebo umělohmotné podlahy. Vždy se snažte zajistit si ekonomickou variantu prostředků, které jsou určeny pro průmyslové prostory. Prostředky Ecolab patří mezi světovou špičku. Využívají je domácnosti i profesionální provozovny. Pravidelně ošetřujte podlahové krytiny pomocí těchto přípravků. Pokud si chcete usnadnit práci, využijte například podlahovou myčku.

Dodržujte doporučení výrobce

Každý výrobce podlahové krytiny ví, co je pro daný materiál vhodné. Pokud máte korkovou podlahu a bylo vám doporučeno, abyste na ni nevstupovali ve venkovní obuvi, dodržujte to. V případě měkké přírodní podlahy je na snadě větší opatrnost. Jeden kamínek na botě dokáže nadělat pořádnou paseku. Naopak podlaha, na které je možné chodit i ve venkovní obuvi, si zaslouží pravidelnější péči. Každý den byste měli odstraňovat nečistoty a podlahu ošetřit ochranným přípravkem.

Pozor na vlhkost

Každá podlahová krytina, kterou si pořizujeme do interiéru, musí do jisté míry odolat vzdušné vlhkosti. Mnoho podlah ale nemá odolnost proti přímému kontaktu s vodou. Voda často působí degradačně a její kontakt s podlahou znamená nevratné změny. Zejména v případě zcela přírodních materiálů si dejte pozor na to, abyste vždy odstranili všechny zbytky vlhkosti, které na podlaze ještě zbyly. Místnost, kde je přírodní podlaha, dobře odvětrávejte. Podlaha je nedílnou součástí každého interiéru. Pravidelně ji ošetřujte, vždy přípravkem, který je určený na konkrétní typ podlahové krytiny. Pravidelně odstraňujte nečistoty i vlhkost z povrchu.

Publikováno: 30. 08. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023