Můj první šicí stroj

Nedávno jsem si koupila můj první šicí stroj. Chvíli jsem váhala, jestli si koupit mechanický šicí stroj (ovládaný pedálem) nebo elektronický šicí stroj, který samozřejmě může šít s pedálem, ale mívá navíc regulaci rychlosti a s ní se dá ovládat i tlačítky.

Přece jen šicí stroj a elektronika? Pak jsem ale dala na radu paní z NEJ šicí stroje, která mi pomohla s výběrem šicího stroje, a koupila jsem si šicí stroj Brother NV 15. Je to úžasný šicí stroj pro začátečníka jako jsem já. Vyberete si steh a stroj vám ukáže, jakou patku máte nasadit. Navlékáček vám pomůže navést nit do jehly a když si nejste jistí při šití jako já, tak si můžete zpomalit rychlost a šít pěkně pomaličku krokem. Také umí vyšít knoflíkovou dírku v jednom kroku a má i tolik žádaný overlockový steh. Když si zapnu automatické zapošití, nemusím myslet na zapošívání a stroj to udělá sám. Za mě dávám jedničku s hvězdičkou.

V základní výbavě jsem měla celkem 6 patek, se kterými ušiju všechno, co potřebuji a kdybych se chtěla příští Vánoce rozmazlovat, můžu si vybírat další patky z velkého katalogu příslušenství, který jsem dostala ke stroji. Protože uvažuji o šití patchworku, asi si koupím rozšiřující stolek a ¼ palcovou patku s vodítkem.

Publikováno: 24. 03. 2022