Nechybujte při prodeji nemovitosti

Prodej nemovitosti je složitý proces, který vyžaduje velkou porci naší energie a duchapřítomnosti. Vyvarujte se nejčastějším chybám, které lidé během prodeje udělají.

Na vše stačíme sami

Snad nejčastější chybou, které se lidé dopuštění, je myslet si, že na prodej si vystačí úplně sami. Nemají ale často ani ponětí o reálné prodejní ceně, nebo o tom, jak se pohybovat v ostrém konkurenčním prostředí. Prodejní cena, kterou za svou nemovitost získají, je tak často velmi podhodnocena. Realitní makléř se vždy stará o to, aby byl zákazník maximálně spokojený a za svou nemovitost dostal maximální cenu. Spolehlivý realitní makléř vás provede celou fází prodeje.

Smlouva? Ale proč?

Lidé si při prvním pohovoření s novými zájemci o nemovitost rychle vymění vzájemné sympatie. Někdy se dokonce nechají natolik unést, že si při následném zařizování relativně menších položek smlouvy nedávají pozor na případné podvodníky. I když se nový člověk může chovat přátelsky, nikdy není dobré nikomu věřit. Proto je třeba dbát na to, aby bylo vše písemně ujednáno smlouvou, která má právní platnost. I toto zajišťuje makléř, který vás na vaši přílišnou důvěřivost rád upozorní.

Neuvádíte reálný stav nemovitosti

Když se rozhodnete prodat svou nemovitost, je vždy dobré uvádět reálný stav dané budovy. Když se budete pokoušet o prodej svépomocí a budete do inzerátu uvádět nereálné informace, jen tím zdržujete celý prodejní proces. Váš byt nebo dům bude možné prodat i bez toho, abyste si vymýšleli. Pouze potřebujete najít vhodného kupce. Proto nikdy nelžete. S upřímným sdělením se vám podaří mnohem rychleji najít člověka, který hledá přesně to, co vy nabízíte. Během prodeje nemovitosti si dejte pozor na základní chyby. V případě, že využijete služeb realitního makléře, pak tyto povinnosti řešit nemusíte. Jsou plně v jeho kompetenci.

Publikováno: 31. 03. 2022