Ohňostroje nemají zvířata rádi

Ohňostroje ruší zvířata. To je známý fakt. Ruší i obyčejné lidi a především děti, ale u zvířat je to jiné. Zvířata mají totiž speciálně vyvinutý sluch a další smysly, takže je ohňostroj ruší několikanásobně více než nás. My slyšíme občasné dělobuchy, pokud nestojíme přímo u ohňostroje, ale zvíře slyší strašný zvuk, který tomu zvířeti naprosto trhá uši. Rozhodně to pro zvířata není snadné, ale to málokdo pochopí.

Ohňostroj může zvíře pořádně vyděsit

Co si o problematice myslí odborníci z nákupního portálu internetovýporadce.cz, na kterém najdete spoustu kvalitních produktů pro udržení dobré kondice vašich mazlíčků?

Lidé zkrátka ohňostroje budou pouštět dál i přesto, že ruší zvířata. Ale to jsme my, lidé. Na jiných nám ani tolik nezáleží, hlavně, že si užijeme my. To jediné je pro nás důležité. Nemá cenu se bavit o tom, jestli je to dobře nebo špatně, tak to prostě je a my s tím nemůžeme nic dělat. Ohňostroje ale ruší i domácí zvířata. Skutečně chceme své miláčky vystavovat takovým problémům? Takovým šokům? Ono totiž problémy se sluchem může mít i zvíře. A nedokážu si představit například psa nebo kočku, i když obzvláště toho psa, který má skutečně velice vyvinutý sluch, že by měl problémy s ušima. Například bolení uší je určitě velice nepříjemné i pro člověka, natož pro zvíře, ten si totiž nemůže nijak pomoci, nemůže brát prášky proti bolesti a ani nemůže říct, že ho to bolí, že chce prášky další.

To je problém, který jistě budou lidé jednou řešit a diskutovat o tom, protože pokud si budou zvířata takto kazit uši a ušní bubínek, může to skončit velice špatně. Ale myslím si, že se vlastně nic nestane, lidé stejně nepřestanou pouštět ohňostroje.

Publikováno: 14. 08. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Mixér