Pražské pivnice

Česká republika je zejména národem dobrého piva a bodrých pivařů. V každém českém a moravském městě najdete dostatek dobrých a kvalitních pivnic a hospod, nicméně Praha jich má zdaleka nejvíc. Zde je přehled těch nejznámějších pražských pivnic a hospod.

Začněme u velmi známe pivnice U Vejvodů, která je jednou z největších pražských pivnic. Do celé hospody se totiž vejde celkem 360 žíznivých hostů. Interiér pivnice je klasický, především masivní a robustní stoly dávají nádech dobré a klasické české hospody. Obsluha pivnice je velmi rychlá, takže na své vytoužené pivo nemusíte příliš dlouho čekat. Čepuje se zde Plzeň a k pivu si můžete dát i tradiční česká jídla, výběr je opravdu široký. I když pivnice U Vejvodů už není klasická dělnická pivnice, nebojte se, cizinců tady určitě není většina, takže český jazyk v pivnici určitě uslyšíte.

Další vyhlášenou a uznávanou pražskou pivnicí je hospoda U Medvídků, kterou najdete na Starém Městě. Hospoda U Medvídků stále drží starou dobrou českou klasiku, což je v historické části Prahy stále obtížnější úkol. Lokál U Medvídků si stále zachovává styl a atmosféru české hospody. Čepuje se zde budějovický Budvar, ke kterému si samozřejmě můžete dát něco k snědku. Hospoda rovněž nabízí polední menu, takže na jídlo a jedno pivu zde můžete zajít i kolem poledne.

Třetí pražskou hospodou, kterou vám představíme, je známá pivnice U Zlatého tygra, která je rovněž v centru Prahy a stále si udržuje image tradiční české hospody. Čepuje se zde Pilsner Urquell. Pivnice U Zlatého tygra má své stále štamgasty, kteří mají své stoly již dopředu zarezervovány. Hospoda také dobře vaří a má dobrou pověst, české kuchyně se zde vaří opravdu výborná. Pokud přijdete do této hospody, určitě vždycky zažijete dobrou a nefalšovanou atmosféra české hospody.

Publikováno: 03. 09. 2011

Kategorie: Cestování a zábava