Přírůstky v portfoliu fondů Czech Fund v roce 2023

Oba české investiční fondy pod značkou CZECH FUND v roce 2023 rozšířily svá portfolia o perspektivní projekty. Stalo se tak v sousedním Polsku, kterému se budou věnovat i v nadcházejících letech. O jaké projekty se přesně jednalo? 

Czech Fund a rok 2023: Moderní regionální centrum a logistická hala

V portfoliu Czech Real Estate Investment Fund (CREIF) se hlavním přírůstkem stalo moderní regionální centrum Galeria Rozana. S prodejní plochou 16 100 m² nabízí v polském městě Kutno bohatou nabídku značek v kategoriích, jako je móda, sport, interiérový design, elektronika a další.

Za zmínku stojí také portfolio fondu Czech Development Fund SICAV (CDFS). Ve spojení s developerem Panattoni došlo v tomto případě k výstavbě logistické haly nedaleko města Poznaň. S pronajímatelnou plochou přes 35 000 m² přináší efektivní prostor pro logistiku v moderním pojetí. 

Fondy „z dílny“ Rusňákovy skupiny DRFG

Nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund byl v roce 2016 založen Rusňákovou skupinou DRFG. Zaměřuje se především na investice do stávajících komerčních nemovitostí v tuzemsku i v Polsku, a to zejména z oblasti maloobchodu, skladování a lehké výroby. 

Svou strategií míří CREIF na konzervativní investory upřednostňující dlouhodobě stabilní zhodnocení s nižším rizikem profitující z kvalitně pronajatého realitního portfolia.

Fond Czech Development Fund SICAV, a.s. je naopak vhodný pro zkušené a sebevědomé investory, kteří dokáží ocenit atraktivní zhodnocení svých prostředků skrze spoluúčast na zajímavých developerských projektech. 

Fond CDFS se zaměřuje na investice do výstavby výrobních, logistických a rezidenčních nemovitostí ve střední Evropě.

Autor: Michal Pecka 

Publikováno: 27. 02. 2024

Kategorie: Peníze a byznys

Autor: Radomír Kadlec