Restaurace v Praze

Návštěva restaurace patří k osvědčeným tipům k příjemnému prožití pěkného večera, kdy doma nemusíte vařit a umývat nádobí. Zde je několik prověřených tipů na dobré a kvalitní pražské restaurace.

Již nějakou dobu působí v hlavním městě České republiky řetězec restaurací, který má neobvyklý název Potrefená husa. Tento řetězec má v Praze hned několik oblíbených restaurací, které svým zákazníkům nabízejí příjemné a čisté prostředí a především slušnou nabídku českých piv a pokrmů.

Pokud hledáte nějakou slušnou pražskou pizzerii, navštivte pizzerie Grosseto, kde zaručeně vaří podle starých italských receptur. Pizzerie Grosseto má své podniky též na různých místech Praze. Najdete je například na Královských Vinohradech, v Dejvicích nebo na Brumlovce.

Pro příznivce balkánské stravy můžeme nabídnout tip na restauraci Luka lu Restaurant, kterou pro změnu najdete na Újezdě na Malé Straně. V restauraci převládají pokrmy z čerstvých ryb, které jsou tak typické pro balkánskou stravu.

Je-li vám libo typicky česká restaurace, pak určitě navštivte restauraci U Švejka, které se nachází blízko lanové dráhy na Petřín na Malé Straně. Ve starém domě z roku 1618 je malebná restaurace, kde si můžete pochutnat na pravých zvěřinových hodech s velkými porcemi knedlíků. Každý večer můžete při tučné večeři poslouchat místního harmonikáře, který vám bude hrát staré dobré české písně.

Pokud byste chtěli poobědvat nebo povečeřet v samotném centru Prahy, tak zkuste zajít do restaurace Černý baron, která je situována v horní části Václavského náměstí, kousíček od Národního muzea. V této restauraci si můžete vybrat z široké palety klasické české kuchyně i z řady dalších lahůdek připravených z čerstvé drůbeže, ryb, králičího masa i zvěřiny. Restaurace je otevřena každý den od 11 do 23 hodin.

Publikováno: 16. 11. 2011

Kategorie: Cestování a zábava