5 bodů jarní péče o auto

Je na čase nachystat káru na nové časy. Po čistých silnicích bez sněhu se bude prohánět zcela neohroženě. Nablýskané fáro? 5 bodů, jak na jarní údržbu.

Sami, nebo za pomocí profíků?

To první, co budete řešit, je, kdo se o dokonalý vzhled auta postará. Budete se objednávat na auto detailing, kde se postarají o renovaci interiéru i exteriéru vozidla, nebo se do prací pustíte sami? Aktivní pěna na auto se postará o vyčištění nečistot, které byste v běžné myčce jen tak neodstranili. Pořiďte si kvalitní autokosmetiku na kůži a můžete se do toho pustit i sami. Co vše vlastně na jaře budete zařizovat?

5 základních bodů

Jarní období je čas, kdy bychom měli zkontrolovat a zajistit následujících pět bodů, které jsou nezbytné pro bezpečnost posádky vozidla i pro prodloužení současné hodnoty vozu. Co si ohlídat? V servisu se podívají na zoubek zejména geometrii, elektronice a stavu tlumičů. Měli byste si nechat dokonale umýt podvozek od chemických posypů, které se během zimy na vozovkách vyskytovaly, a které způsobují rezivění podvozku.

Výměna pneumatik

Toto samozřejmě můžete absolvovat již v servise. Výměna pneumatik za letní a následné vyvážení kol a kontrola geometrie vozidla, to je základní bod jarní péče o auto.

Ochrana laku

Po zimě je potřeba odstranit veškeré nečistoty také z laku auta. Speciální ochranou pomocí karnaubského vosku si zajistíte ochranu proti chemickým i mechanickým nečistotám. Auto je chráněno také proti UV záření a nenarušuje se tedy barva a sytost odstínů.

Interiér jako nový

Auto detailing se zaměřuje na perfektní vzhled interiéru. Zbaví jej virů, bakterií i nečistot. Je to jako jarní úklid doma, ale nyní v prostoru vašeho vozidla. Reprezentativní vzhled zajištěn.

Kontrola podmínek pojištění

Pravidelně bychom měli revidovat podmínky naší smlouvy. Není u konkurence lepší nabídka? Jaro je tady. Jste připraveni?

Publikováno: 31. 03. 2022