Domácí udírna se stane chloubou zahrady. Postavte si ji sami

Pokud si chcete občas pochutnat na uzených delikatesách, pusťte se do stavby domácí udírny, která se stane současně i ozdobou zahrady. Vzhledem k tomu, že existuje hned několik různých druhů udíren, byste si měli položit otázku, jakou variantu preferujete zrovna vy. V následujících řádcích vám představíme všechny dostupné možnosti. Velké oblíbenosti se těší hotová řešení, přičemž udírna se v takovém případě postaví z prefabrikovaných nerezových, případně dřevěných dílů jako stavebnice. Udírna však může být i cihlová, ale většinou je sestavená na míru. Zapomenout nesmíme ani na kombinované modely, přičemž udírna může zároveň posloužit i jako gril, respektive pec na pizzu.

Postavte si udírnu svépomocí

Šikovný kutil zvládne realizaci udírny svépomocí, kdy se používají rozmanité materiály, především však cihly, plech a dřevo. Před samotnou stavbou si ujasněte, jestli má udírna sloužit například i ke zmíněnému grilování, protože tím pádem potřebujete ještě další prvky navíc. Ve výsledku vám vznikne působivá zahradní kuchyně, kde si budete vařit během horkých letních dnů. Vymezte místo, kam má být udírna umístěna. Stejně tak myslete na sousedy, protože by bylo nepříjemné, aby kouř z udírny putoval přímo do oken sousedů. Poté se pusťte do výstavby základů. Udírna se skládá ze čtyř hlavních částí, a to z ohniště, kouřovodu, udicí skříně a komínu.

Kde koupit všechny potřebné díly?

Velkou výhodou je, že některé internetové obchody už mají připravené sestavy na stavbu udírny svépomocí, abyste na nic nezapomněli. Potřebovat budete udírnová dvířka, grilovací rošty, šamotové desky i cihly, žárovzdorné malty, popelníková dvířka, ovšem i teploměry do udírny a spojovací materiál. Přímo v internetovém obchodě máte k dispozici praktické návody, jak postavit udírnu.