Jak maximálně zefektivnit podnikání?

Říkám vám něco pojem affiliate program? Již nějakou dobu je to v oboru internetového marketingu velmi skloňovaný pojem, který má pro mnoho lidí skutečnou váhu. Pokud provozujete internetový obchod či vlastníte weby s nějakým formulářem, může se vám affiliate program, neboli provizní systém velmi hodit. Napojením se do programu můžete značně znásobit své zisky a rozšířit povědomí o svém byznysu. Projekt můžete dostat k zákazníkům různými způsoby: optimalizací pro vyhledávače (SEO), placenými články (PR články), placenou reklamou (PPC), přes influencery... ale také prostřednictvím affiliate partnerů. Princip affiliate je velmi jednoduchý. Provizní systém funguje tak, že vás budou propagovat partneři, kteří dostanou provizi za každého zákazníka, který díky němu uskuteční prodej. Vy se registrujete u společnosti, která má na starost provizní program a vybraní partneři  budou pomocí bannerů a dalších marketingových nástrojů propagovat váš internetový obchod či jiný projekt. Pokaždé, když se na váš web dostane přes partnera zákazník, který nakoupí či využije vaše služby, dostane partner sjednanou provizi,
Affiliate program je skutečně efektivní řešení a to zejména v případě, že vás ohrožuje konkurence. Roztáhněte affiliate síť a díky svým partnerům dosáhnete mnohem větších zisků.
Propracovaný affiliate systém vám velmi jednoduše umožní vytvoření reklamní kampaně, zadání provizí a nahrání bannerů. V systému můžete sledovat přehledné statistiky prokliků, konverzí a dalších nezbytných údajů a to jak číselně, tak v grafech. Samozřejmostí by měl být také export dat pro další zpracování. Resumé? Vydělávejte na svém projektu ještě více a zapojte do něj užitečné partnery, kteří vám přilákají nové zákazníky. Affiliate program patří k nejúčinnějším marketingovým zbraním a v naprosté většině případů se opravdu vyplatí.

Publikováno: 08. 11. 2019

Kategorie: Peníze a byznys