Obory, ve kterých je možné rozjet franšízové podnikání

Franšíza je výhodnou možností, jak začít své podnikání bez počátečních neúspěchů. Uvádí se, že během prvního roku podnikání končí nejvíce pokusů o to prosadit se na trhu. S franchisingem toto odpadá. Zejména, pokud se rozhodnete podnikat s franšízou Extéria Market.

Výhodné pro obě strany

Zatímco firma, která poskytuje franšízu, dokáže své jméno rozšířit na nový trh, podnikatel dostává do začátku podstatnou výhodu oproti své konkurenci. Podnikatel totiž nemusí řešit počáteční nezdary, navíc má za sebou značku, kterou si zákazníci již oblíbili a sami k ní budou přicházet. Dostanete tak hned do začátku potřebné know-how, ale také firemní strategii a interní informace, které potřebujete pro úspěšný rozjezd podnikání ve vaší lokalitě.

Obchodní franšízy

Nejčastěji se zakládají franšízy v oborech, jako jsou potraviny a tabák. Dále pak mezi franšízami vedou obchody pro bydlení a domácnost, lékárny a zdravá výživa, móda pro děti a dospělé, nebo kosmetika. Obchodní franšízy patří mezi velmi rozšířenou formu, jak nastartovat své podnikání. Vynikají nízkou mírou počáteční investice a propracovaným systémem know-how a jištění, které dostane podnikatel do začátku. Díky franšíze se vám dostane velké výhody – ušetříte náklady spojené s budováním nového brandu. Od začátku tak jedete na zisk.

Oblast služeb

Také ve službách je možno získat některou z franšíz. Nejčastěji se jedná o služby gastronomie a vzdělávání. Následují obchodní a poradenské služby, reality a správa nemovitostí, krása a sport, bankovnictví a finance, a také telekomunikace. Služby se podobně jako franšízy obchodů vyznačují velmi vysokou mírou komplexního know-how, kterého se novému podnikateli v oboru dostane. Franšízor se navíc zasluhuje o to, abyste prošli precizním školením, aby byl váš rozjezd úspěšný.

Obchodní franšízy, ale také oblast služeb, nabízí mnoho možností, jak začít podnikat v novém oboru.

Publikováno: 28. 05. 2021

Kategorie: Peníze a byznys