Pražské jazzové kluby

Pro jazzové milovníky má hlavní město České republiky hned několik nabídek a možností. Zde jsou tipy na některé dobré pražské jazzové kluby.

Jedním z dobrých jazzových klubů je Jazz Dock, který najdete na Janáčkovém nábřeží. Klub pořádá různé koncerty českých i zahraničních jazzových kapel a souborů. Pokud se podíváte na webové stránky klubu, tak zjistíte, že program je každý měsíc velmi nabitý a zajímavý. Na těchto stránkách si také můžete zadat pravidelné zasílání emailů na váš email s programem klubu. Sál klubu je plně klimatizován a především se variabilně dá měnit a přizpůsobovat jednotlivým vystoupeních a koncertům. Jsou zde i jazzové koncerty, při kterých se dá pohodlně sedět u malých stolů a zároveň konzumovat jídlo nebo pít aperitiv. Při některých koncertech se zase pro změnu tančí, takže sál je zase bez stolů a křesílek.

Jedním z nejznámějších pražských jazzových klubů je však Reduta Jazz Club na Národní třídě, kde si zahrál na saxofon i americký prezident Bill Clinton. Reduta existuje již od roku 1957. V minulost však Reduta byla více než pouhým jazzovým klubem. Během komunistické éry zde postupem času dochází k oblíbených nočních jamm-sessions. Na těchto večerních a nočních akcích dochází ke kontaktu avantgardní umělecké scény s aktivními intelektuálními kruhy z řad českého disentu, z nichž se v pozdější době rodí nová politická garnitura, která byla hlavním motorem sametové revoluce. V současné době Reduta pořádá kromě jazzových koncertů také divadelní vystoupení a umělecké výstavy. Součástí klubu je také bar a malý obchod.

Z dalších jazzových pražských klubů ještě uveďme Blues sklep, AghaRTA Jazz Centrum, Metropolitan Jazz Club, Jazz and Blues in Ungelt, Jazzboat a další. Jak je vidno, jazz je v kurzu a nabídka je velmi pestrá.

Publikováno: 12. 09. 2011

Kategorie: Cestování a zábava