Výhody dřevěných draček aneb Proč jsou tak nadčasové

Dřevěné hračky milují všechny děti a to navzdory tomu, že nemají spoustu tlačítek a funkcí. Často se zdají být naprosto obyčejné. Právě svojí jednoduchostí a krásným designem si však získávají srdce dětí i rodičů. A nezapomínejme na to, že dřevěné hračky jsou tedy v první řadě zároveň i ekologické hračky. A jaké jsou skutečné výhody dřevěných hraček?

Ekologické, zdravotně nezávadné a nadčasové

Dřevěná hračka je poctivě vyrobena z kvalitních přírodních materiálů a její výroba se zkrátka nedá oklamat žádnými zkratkami. Každá dřevěná hračka musí přejít rukama jejího výrobce. Navíc většina dřevěných hraček od renomovaných výrobců pochází z lesů, které jsou obhospodařovány zodpovědně a šetrně podle přísně nastavených pravidel. Hračka z takto sledovaného lesa má značku FSC (forest stewardship council). Dřevěné hračky neobsahují toxické látky, a tak jsou bezpečné i pro nejmenší děti. Vyrobeny jsou z obnovitelných materiálů, tedy nepoškozují životní prostředí, jsou recyklovatelné, jsou odolné vůči elektrickému šoku, neboť hračky ze dřeva nejsou vodivé. Světový výrobci používají k barvení hraček vodou ředitelné, netoxické barvy, které jsou bezpečné i při jejich oblíznutí. Dřevěné hračky pro děti patří mezi vůbec první hračky na světě. Každé dítě mělo ve svém dětství alespoň jednu voňavou hračku ze dřeva. Jejich nádherný, nadčasový design vrací dnešní rodiče i prarodiče do dob jejich dětství a díky kvalitnímu zpracování se stávají rodinným klenotem, který se dědí z generace na generaci. Dřevěné hračky pro děti jsou velmi oblíbené a patří mezi nejvyhledávanější hračky. Mají přirozenou krásu, ovlivňují zdravý vývoj dítěte a díky nim si dítě buduje vztah k přírodě a zvířátkům.

Moudré hračky ze dřeva, které vydrží opravdu hodně

Dřevěné hračky pro děti jsou edukativní a rozvíjejí mnohé schopnosti podporující zdravý vývoj dítěte. Když si dítě hraje s jednoduchou dřevěnou hračkou, musí napodobovat všechny zvuky – jedoucí autíčko, zvuky zvířátek i figurek. Nemusí jen pasivně sledovat hračku, která neustále něco dělá, ale je nuceno samo přijít na to, co má hračka dělat. Právě proto se dřevěné hračky považují za chytré a vnímavé hračky. Při hře s ní se dítě neustále rozvíjí a učí nové věci: procvičuje si jemnou motoriku, hrubou motoriku, logické myšlení a rozvíjí svoji kreativitu. Hračky si u dětí projdou "peklem" – vydrží házení po pokoji, neustálé padání na zem, a dokonce snesou i dětské zoubky. Kvalitní dřevěnou hračku je však opravdu obtížné zničit, právě proto často putují po rodině a vydrží téměř všechno. Dřevěné hračky jsou považovány za nejbezpečnější hračky pro vaše dítě. Dřevěné hračky, které naleznete u nás jsou odolné, vyrobené z kvalitního dřeva, ekologické a mají potřebné bezpečnostní certifikáty vyžadované Evropskou unií.

S dřevěnou hračkou si dítě vydrží hrát dlouho

Kouzlo dřevěné hračky spočívá v tom, že její potenciál musí dítě samo objevit. U hraček totiž platí, že čím jsou hračky jednodušší, tím déle budou dítě bavit. Zvuková hračka plná tlačítek, která po stisku vydávají různé zvuky, má jasnou funkci – vydává zvuk. Není mnoho jiného, ​​co by se s ní dalo dělat. Dřevěné hračky jsou však často naprosto jednoduché. Právě díky tomu je dítě nuceně přemýšlet o různých potenciálech hračky, vždy vymyslet něco nového a děťátko tak snadno neomrzí. Dřevěné kostky, postavičky, hračky na vkládání, tahací hračky, všechny tyto dřevěné hračky již od útlého dětství pomáhají rozvíjet jemnou motoriku dítěte, což je pro zdravý vývin batolete a školkaře klíčové. Jsou navíc dostatečně pevné, aby je malé dítě nedokázalo rozlámat a menší části spolknout. Vůbec se nemusíte obávat, že vaše miminko hračku okusuje, protože tyto hračky jsou zdravotně nezávadné.

Dřevěné hračky potěší dítě v každém věku

Na tom, zda má vaše dítě 1 rok nebo 8 let, vůbec nezáleží. Výrobci dřevěných hraček myslí na děti všech věkových kategorií. Dřevěné kostky nebo dřevěná chrastítka jsou určena pro nejmenší miminka, dřevěné hračky rozvíjející jemnou motoriku, dřevěné puzzle pro rozvoj logického myšlení, první dřevěná autíčka i dřevěný vláček, kreativní hry zase pro školkaře. Dřevěné kuchyňky a dílničky ocení malí kuchtíci a kutilové. Bohatý výběr dřevěných hraček najdete například ve specializovaném eshopu Ready4Kids.cz.

Publikováno: 16. 03. 2022

Kategorie: Mixér