Nový módní styl pro obuv? Pohodlí

Trpět v lodičkách, vypadat reprezentativně v botách, které škrtí, mít nohy svázané do špičky – to jsou módní trendy, které nás dusily v minulých desetiletích. Snad tomu pomohla i pandemie, kdy jsme najednou zjistili, že zdraví je přednější. A je tu nový trend. Pohodlí pro nohy. A tenisky Michael Kors se dostávají do popředí víc než kdy jindy.

Covid time vše změnil

Samozřejmě nejvíce do všeho promluvila pandemie. Dříve jsme byli zvyklí tolerovat kdejaké nepohodlí. Jemný náznak šikany na pracovišti, nekonečnou pracovní dobu i neustále se zvyšující požadavky, které na nás byly kladeny. Nošení nepohodlných bot, které deformovaly naše chodidla, bylo jen dalším znakem těchto nesprávně nastavených korporátních hodnot. Nyní je naštěstí vše jiné. Pro sebe i pro své nástupce jsme svým novým postojem udělali mnohem více, než by se mohlo zdát.

Tenisky do práce?

Na mnoha pracovištích se z tohoto nového módního trendu stala běžná součást firemního outfitu. Záleží jen na vaší firmě, jak se k tomu postaví. Mnohé společnosti dnes již ví, že barefoot obuv by měla mít ohebnou podrážku a dostatek prostoru pro všechny prsty. Originální kousky se dají sehnat ve všech velikostech. Pánské i dámské kousky, které doplní kousky značky Twinset. Také známé značky, třeba ta se třemi pruhy, se dnes již dá dobře používat i ve formálnějším firemním prostředí.

Mokasíny, to je pohoda

Představte si papuče, které si můžete vzít na důležitou schůzku s klientem. Žádné vysoké podpatky, které by neustále odváděly pozornost od vašeho postavení směrem ke stabilitě a základním životním jistotám, jako jsou zdravé a nezlomené nohy. Mokasíny nazujete a můžete s nimi klidně řídit auto i prezentovat důležitou stať vaší firemní prezentace.

Změnilo se mnohé. Především pak naše ochota stále se podřizovat a trpět. Zdraví máme jen jedno. Z pohodlí a zdraví se stal dokonalý trend. Dnes již není potřeba mít sešněrované boty, které tlačí. Pohoda se nedá nafingovat.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Mixér