Zadlužit se jako teenager je urputné, ale existuje cesta ven

Poslední dobou se neustále všude mluví o zadlužení teenagerů. Ti totiž chtějí mít nejnovější věci a to i na úkor dluhů. Půjčují si od bohatých kamarádů, rodičů a ti, kterým již bylo osmnáct, si berou půjčku i od firem, které půjčky poskytují. Je to bohužel tak, i když se to vlastně nikomu nelíbí. Teenageři si myslí, že mít vše znamená být „cool“, i když to tak vlastně není. Ale nijak si to vysvětlit nenechají. Teenageři si zkrátka myslí, že pokud něco nebudou mít, tak budou vypadat špatně, nebudou se moci chlubit mezi podobnými kamarády, apod. To je ale veliká chyba, a dokud jim to někdo nevysvětlí, že vlastně nikdo nemůže mít všechno a cesta dluhů je velice špatná, půjčovat si budou dál. Na druhou stranu dnes mají teenageři mnoho skvělých příležitostí, jak si přijít k velkým penězům, a to i z pohodlí domova - třeba coypwritingem, influencer marketingem nebo youtuberingem.

Sorry jako, ale půjčky nikam nevedou

A to je jeden z největších možných problémů budoucnosti. Půjčovat si a půjčovat totiž není cesta k tomu něco mít, je to ale cesta k tomu nemít nic. Protože na úrocích zaplatíme všichni mnohem více peněz, než kdybychom si na to ušetřili, pokud nebudeme schopni splácet, přijde exekuce a zabaví nám majetek. Když se na to takhle podíváte, nebylo by lepší, kdybychom raději neměli vše, než vše mít chvíli a poté nemít nic? Rozhodně je to tak nejlepší, protože mít dluhy je to nejhorší, co nás všechny může potkat. A splácení dluhů je velice nepříjemné, obzvláště když například přijdete o práci, apod. Zadlužení zkrátka obklopuje náš život a málokdo dokáže žít absolutně bez dluhů, ale tito lidé paradoxně žijí nejlepší život, který si můžeme představit.

Kde se dá vydělat, aniž by to bolelo?

Pokud vás trápí dluhy a přemýšlíte nad tím, jak vylepšit rozpočet, zaregistrujte se na pryard.com a spojte se s inzerenty, kteří hledají tvůrce kvalitního obsahu. Máte-li jim co nabídnout, nepřijdete zkrátka. Zkušení blogeři, influenceři, youtubeři a ostatní tvůrci obsahu si přijdou na slušné peníze!

Publikováno: 10. 08. 2019

Kategorie: Peníze a byznys