3 drobnosti, na které motorkáři zapomínají

Silný stroj, bunda, moto kalhoty, boty, helma, moto rukavice. A může se vyrazit. Může, ale s některými maličkostmi bude jízda komfortnější. Zkuste to a už nikdy nebudete chtít jinak.

Krk v teple

V létě, kdy teploty často překračují třicetistupňovou hranici, může být jemný vánek vítaný, ale z dlouhodobého hlediska to zdraví neprospívá. Kůže je ošlehaná ostrým větrem (na teplotě nezáleží) a většinou se dostaví bolest, pálení a pocit otoku. Nenechte se zmást letním počasím a ošálit sluníčkem a kryjte si citlivý krk při každé jízdě. V chladnějších dnech poslouží nákrčník z merina, v teple mušelín nebo klasická bavlna bez umělých vláken. V první řadě se zaměřte na materiál, v druhé na design. Výběr je široký a váš krk takovou péči dozajista ocení.

Jako v bavlnce

Že se toho na ponožkách nedá moc zkazit? Omyl. Jako první zkontrolujte materiál. Je-li v něm vysoký podíl umělotin, vše se při jízdě projeví. Noha se potí, ponožka nepřilne k noze, hrne se. V druhé fázi vybírejte střih. Musí totiž přesně kopírovat chodidlo a umožnit mu ohnout se a “vybočit”, lem musí držet na svém místě a zároveň neobepínat příliš těsně. Pokud vás ponožka limituje, není to ta pravá.

Neméně důležitá je i výška. U vyšších bot se nebojte ani podkolenek. Není nic horšího než horní přezka na holé kůži. Místo pohodlí a se dočkáte jen podrážděné holeně a dření během jízdy. S bavlněnou vrstvou nejsou po diskomfortu ani památky.

Stále po ruce

Je pár drobností, které u sebe musí mít úplně každý. Klíče, papírové kapesníky, doklady. A může obtěžovat, kdy je nutné pokaždé sundat batoh a lovit na dně. Malá připínací kapsička na pásek nebo na suchý zip na rukáv bundy je ideální řešení, jak mít všechny nezbytnosti stále při sobě.

Publikováno: 31. 03. 2022