Co jsou superpotraviny?

Už jste slyšeli o superpotravinách? V marketingu je superpotravina označení pro výrobky, které by měly mít vysoký obsah zdraví prospěšných látek. Jedná se tedy především o potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Pokud se chcete o superpotravinách dozvědět více, čtěte dál. Připravili jsme pro vás seznam superpotravin, které vaše tělo zaručeně ocení.

Banány

Díky jejich obsahu cukrózy, fruktózy a glukózy společně s vlákninou dokážou lidskému organismu poskytnout dostatek zásob energie i po delší dobu. Tudíž slouží jako skvělý zdroj přírodní energie.

Chia semínka

Chia semínka jsou bohaté na vápník, bílkoviny, hořčík a vlákninu, navíc dobře hydratují tělo, protože nasávají velké množství vody. Pokud semínka nejsou pro vás to pravé ořechové, můžete vyzkoušet Chia koktejl, který mimochodem je součástí populární ketodiety. Tip: Spoustu skvělých zdravých produktů a superpotravin seženete v eshopu Nupreme. Co si o nakupování myslí Radek z Ecoblogu? To vám prozradí tato Nupreme recenze.

Chilli

Chilli se netají tím, že slouží jako účinný spalovač tuků. Je to způsobeno jeho schopností nakopnout a zrychlit metabolismus, konkrétně až o 23 %. Ovšem chilli lze použít i jako afrodiziakum (látky zvyšující chuť na pohlavní styk). Navíc obsahují i potřebné bílkoviny.

Hořká čokoláda

Ta pomáhá snížit stres, je skvělou náhražkou mléčné čokolády s vysokým obsahem cukru. Kvalitní hořká čokoláda by měla mít minimálně 70 % čokolády. Ovšem slouží také jako afrodiziakum. Podporuje mozek, paměť i celkovou pohybovou schopnost organismu.

Česnek

Česnek disponuje hned několika pozitivními vlastnosti, jako například pomáhá snížit hladinu cholesterolu v těle, obsahuje vitamin B6, tudíž podporuje správnou funkci srdce. Ovšem díky svým antivirovým a antibiotickým schopnostem pomáhá předcházet kašli a bojovat proti dalším druhů nachlazení.

Publikováno: 05. 12. 2021