Cestovní pojištění je vždy otázkou osobní zodpovědnosti

Poznávat zajímavé země, kultury, odnášet si zážitky, které jsou opravdu originální, a budete na ně ještě dlouho vzpomínat. Cestování k dovoleným prostě patří, snad by se ani nenašel nikdo, kdo by podobné tvrzení chtěl popírat. Vydat se do neznáma ale s sebou nese jistá rizika, a to bez ohledu na aktuální společenskou situaci. Je proto namístě ochrana v podobě promyšlené pojistky, díky které se v případě nenadálých událostí najde řešení bez zbytečných nervů a horentních finančních výdajů.

Jak se v dnešní době cestuje?

Mnoho lidí, kteří se chystají na výjezd do ciziny, určitě zajímá spoustu aktuálních otázek. Jsou věcné, krátké, existuje na ně často i jednoduchá odpověď. Ale kde je najít všechny pod jedním jediným odkazem a mít před cestou klid? Pojištění do zahraničí s covid má svá specifika a je třeba, abyste se o něm tedy informovali patřičně dopředu – ne hodiny, ale spíše dny před odjezdem.

Sjednání pojistky v zásadě nic nebrání, ale například storno zájezdu nemůže být nyní součástí smlouvy. Stejně tak není možné sjednat si připojištění, které by se dotýkalo rizika onemocnění koronavirem. Pojistka se tedy nemůže vztahovat ani na náklady za příslušné testování, a to bez ohledu na jeho konkrétní důvod.

Karanténa znamená automatickou prolongaci

A co přesně se stane, když přijde ke slovu karanténa, ať už to bude v některé ze sousedních zemí, v Itálii nebo někde uprostřed exotiky? Tehdy se cestovní pojištění prodlouží, a to o dobu, po kterou karanténa potrvá – zcela automaticky, bez nutnosti telefonických hovorů nebo dalšího jednání. Totéž platí nejen pro vás, ale také pro celou rodinu. V případě dotazů, a to nejen na toto téma, stačí kontaktovat asistenční službu na telefonu, která vám poradí se zdánlivými drobnostmi kolem vaší pojistky, které jsou však v danou chvíli velmi důležitá.

Publikováno: 21. 10. 2020

Kategorie: Cestování a zábava