Co s vlhkými zdmi v bytě nebo domě? Odvlhčovač problém zvládne levou zadní

Ať už je příčinou vlhkého zdiva několikadenní liják nebo zkrátka fakt, že se dům nachází na „špatném“ místě, rozhodně se nejedná o neřešitelný problém. Nepříjemnou situaci byste se naopak měli snažit vyřešit co možná nejdříve, protože nadměrná vlhkost není příznivá pro stavbu ani zdraví osob, které ji obývají.

Pokud váš dům zaplavila voda, pak se musíte v prvé řadě postarat o její odčerpání a následně dům důkladně vysušit pomocí vysoušeče zdiva neboli odvlhčovače vzduchu. Přístroje se dělí do několika kategorií dle typu konstrukce na:

kondenzační odvlhčovače – vlhký vzduch nasávají ventilátorem, ochlazují ho pod rosný bod a v podobě kondenzované páry ve formě kapiček jej odvádí do sběrné nádoby.

adsorbční odvlhčovače – výhodou je nezávislost výkonu na teplotě vysoušeného interiéru. Princip adsorbčních odvlhčovačů spočívá ve dvou oddělených vzduchových proudech, které probíhají v rotujícím válci – jeden je vysoušen pomocí sorbentu, ve druhém se sorbent regeneruje teplým vzduchem.

horkovzdušné vysoušeče – jedná se o panely, které sálají teplo, čímž zvyšují celkovou teplotu vzduchu v místnosti a současně intenzivně vysouší určitou plochu (např. část zdiva).

Co se týče dosoušení míst zasažených vodou a lokálního vysoušení ve větších prostorách, kde nelze zajistit stabilní teplotu bez výměny vzduchu, jsou dobrou volbou infrapanely a topné panely.

Nevíte si rady? Obraťte se na specialisty z eprofi.cz

Specializovaný prodejce eprofi.cz nabízí široké spektrum odvlhčovačů a poskytuje kvalifikované poradenství, které ocení každá, kdo nechce při výběru přístroje šlápnout vedle. Nabídku odvlhčovačů najdete také na odlvhcovace.info.

Společnost eprofi.cz s.r.o. prodává také topidla Master a množství dalších nástrojů a nářadí.

Publikováno: 03. 03. 2021