Kam na tenis

Tenis je jeden z nejpopulárnějších sportů na světě. Velkou popularitu má rovněž v České republice, kde je tradičně řada dobrých světových tenistů a tenistek. Tenis je však také masovým sportem, který je zároveň velmi dobrým relaxačním sportem. Kde si však zahrát tenis? Zde je malý průvodce po tenisových kurtech v Praze a v Brně.

V hlavním městě České republiky je pochopitelně velké množství tenisových kurtů. Tenis je sice především letní sport, ale dá se hrát také v hale. V zimních měsících si můžete tenis například zahrát v tenisovém centru Olšanská na Praze 3. K dispozici je zde totiž nafukovací hala, která umožňuje hrát tenis celoročně. Zdejší povrch je umělé tráva, takže si částečně můžete připadat jako byste hráli ve slavném Wimbledonu.

Další pražskou tenisovou halou je tenisové centrum v Lhotce, které se nachází v těsné blízkosti lesoparku Hodkovičky. Pro milovníky tenisu je zde připraveno celkem šest antukových kurtů, z toho tři kurty jsou umístěné pod střechou. Ve zdejším centru je také tenisová škola, která nabízí tenisové kurzy pro dětí a v létě i tenisové kempy.

V Brně si tenis můžete zahrát ve sportovním areálu Classic Club, který najdete na ulici Žabovřeská 3. Areál je tady opravdu rozsáhlý, k dispozici je celkem deset antukových kurtů. V zimním období je pak na dvou kurtech postavená přetlaková nafukovací hala, takže se dá hrát i v tuhé zimě. V Classic Clubu vám rovněž zapůjčí tenisovou raketu a tenisové míčky. Areál je otevřen každý den od sedmi hodin ráno. Druhým tenisovým brněnským areálem je areál tenisových dvorců Tenis Paradise, který se nachází v Brně Lužánkách. Jedná se poměrně o nový areál, který byl pro veřejnost otevřen v roce 2003. Kurty mají kvalitní betonový podklad, takže tenis na tomto povrchu je velmi rychlý. V zimě se taktéž dá hrát v hale.

Publikováno: 14. 10. 2011

Kategorie: Cestování a zábava