Máte terárium, ale chybí vám v něm zvíře? Poradíme, jakého mazlíčka si pořídit

Chcete chovat terarijní zvířátko? Nejdříve mu musíte pořídit správné obydlí! Tedy na to alespoň apeluje každý zkušený chovatel. Sice je pravdou, že chov zvířete začíná nákupem jeho vybavení, ale taky se k nakupování vybavení musíte dostat až ve chvíli, kdy budete vědět, jakého mazlíčka vlastně chcete mít. Od jeho velikosti a životních požadavků se totiž odráží to, jestli si ze stavebnice Aluhobby a hliníkových profilů postavíte terárium malé nebo prostornější.

Možná jste však poslechli radu zkušených chovatelů a začali jste nákupem vybavení, aniž byste věděli, jakého mazlíčka si pořídíte. Proto jste si ze stavebnice Aluhobby postavili terárium poměrně univerzální. Pojďme tedy nyní přistoupit k samotnému výběru mazlíčka.

Na výběr máte z obojživelníků, bezobratlých i plazů

Pokud jste člověkem, který má rád zvířata a který je rád pozoruje, pak je pro vás koupě terarijního zvířátka opravdu to pravé. Zároveň jestli máte dostatek energie i času na to, abyste se starali o jeho obydlí, pak nad terarijními zvířaty už nemusíte váhat.

Vybírat si můžete z relativně široké škály zvířat. Nabízí se kupříkladu obojživelníci, dále také bezobratlí nebo plazi. Každý typ terarijního zvířete má něco do sebe - má taktéž své požadavky, ale i mouchy.

Jaké terarijní zvíře je pro vás vhodné?

Nabízí se nyní otázka, jaké terarijní zvířátko je pro vás vhodné. Je to obojživelník, plaz nebo zmiňovaný bezobratlý tvor? Co se týče obojživelníků, ten je určen lidem, které zajímá život ve vodě. Terárium by mělo nabízet pravidelný přísun vzduchu a vodu. Do toho by mělo být tvořeno zelení, substrátem, nádobou na vodu, taktéž osvícením, vytápěním a nějakou dekorací, která bude zvířeti připomínat jeho přirozené prostředí.

Co se týče bezobratlých živočichů, v tomto případě mluvíme třeba o pavoucích. Ti potřebují terárium s odvětráváním, také s vlhkoměrem a substrátem, miskou na vodu a úkrytem. Jako osvětlení v tomto případě stačí obyčejná žárovka.

A co plazi? U nich se připravte na to, že je budete muset krmit živou stravou. Potřebovat k jejich spokojenému životu budete především dekoraci, substrát, teploměr, vlhkoměr, také spínací hodiny a osvětlení.

Publikováno: 29. 10. 2020