Pražská kina

Určitě se vám někdy stalo, že jste na několik dní v Praze a zrovna jste nesehnali lístky do divadla či na operu. Kam večer ještě v Praze zajít? Zkuste jít do kina, tam určitě lístky seženete, zvláště když v Praze je celá řad klasických i multifunkčních kin. Zde vám některá z nich představíme.

Pokud hledáte originální pražské kino, tak určitě navštivte kino Aero, které sídlí na pražském Žižkově. Jedná se o velmi originální kino, které je zasazena do jednoho z vnitřních dvorů starých žižkovských domů z počátků dvacátého století. Nabídka kina Aero je rovněž velmi originální, kino totiž samo iniciuje pořádání tématických festivalů. V programu kina můžete například vidět béčkové horory nebo různé filmové cykly, které mapují život různorodých minorit ve společnosti. Kino poskytuje určitý komfort i pro cizince, většina českých filmů je opatřeny anglickými titulky. Součásti kina Aero je také kavárna, takže před nebo po představení si klidně můžete dát něco na pití.

Druhým zajímavým pražským kinem je kino Světozor, které najdete ve Vodičkově ulici. Kino nedávno prošlo rozsáhlou rekonstrukci, takže nyní je kinosál vybaven kvalitnějším a lepším zvukem a taktéž pohodlnými sedadly. Interiér kina však zůstal zachován, takže atmosféře starého kina to nijak neubralo. Kino Světozor má ve svém foyer velmi pěkný obchod, kde nakoupíte téměř vše, co se týká filmu a filmového průmyslu. V široké nabídce jsou zejména knihy y o filmu a DVD.

Pokud však chcete navštívit zcela moderní multifunkční kino, zajděte si do kina Imax na Flóře. Kino Imax totiž používá nejnovější technologie, které přinášejí divákům kina opravdu dokonalý zážitek z každého promítaného filmu. Digitální promítání filmu přináší zejména jasnější obraz a kvalitnější zvuk. Pokud tedy chcete vidět film ve 3D, určitě navštivte kino Imax.

Publikováno: 21. 10. 2011

Kategorie: Cestování a zábava