Sekačka vhodná pro menší zahrady? Víme, kterou vybrat

Je váš pozemek menší a zahrada, o kterou se budete starat, má maximálně 500 metrů čtverečních? Podívejte se na přehled sekaček, které vám pomohou s pravidelnou a spolehlivou údržbou.

Malá zahrada je výhra

Pokud se jedná o pravidelnou údržbu zahrady, je vždy lepší vlastnit menší pozemek. Údržba vás bude bavit a můžete si vybírat z celé řady sekaček, které je možné použít. Na menší zahrady se skvěle hodí například robotické sekačky. S nimi se nemusíte starat o to, že se opět blíží čas sekání. Prostě a jednoduše sekačku naprogramujete a ta se bude starat o údržbu zahrady zcela sama. Když se v průběhu práce bude vybíjet, sama se vrátí na základnu a po dobití bude pokračovat v práci. I benzínové sekačky jsou ale vhodnou variantou.

Benzínová sekačka pracuje rychle

Dáváte přednost ruční práci a dobrému výkonu? Zvolte benzínovou sekačku. Právě tento přístroj bude sekat trávu nejrychleji ze všech typů sekaček. Vysoký výkon vám zajistí, že budete s prací velmi rychle hotovi. Benzínové sekačky jsou také velmi snadné na údržbu. Stačí pravidelně doplňovat provozní kapaliny a po konci sezóny zavézt sekačku na pravidelný servis.

Akumulátorová sekačka je tichý společník

Akumulátorová sekačka má sice o něco nižší výkon než benzínová, zato ale pracuje velmi tiše. Proto si nemusíte dělat starosti se sekáním kdykoliv během týdne, včetně víkendu. Rozhodně si nepohněváte sousedy, když budete pracovat s akumulátorovou sekačkou. Výhoda oproti elektrické? Značná. Vůbec vás nebude omezovat dlouhý přívodní kabel. Sekáte až do chvíle, kdy začne sekačka signalizovat vybitou baterii.

Elektrická sekačka je nejlevnější řešení

Pokud vám nesejde na tom, s jakou sekačkou se budete starat o údržbu své zahrady, zvolte elektrickou. Jedná se o nejlevnější řešení. Elektrická sekačka je tichá a seká neúnavně po celou dobu, kdy si to budete přát. Pouze si během prací dejte pozor, ať nepřeseknete přívodový kabel. Výběr sekaček pro malé zahrady je skutečně pestrý.

Publikováno: 31. 03. 2022 / Aktualizováno: 25. 06. 2023