Rockové kluby

Rockové kluby jsou další dobrou možností, kterak strávit zajímavý večer ve společnosti živé hudby. Rockové kluby většinou nabízení živé koncerty různých rockových kapel. Pojďme si některé rockové kluby ve větších městech České republiky představit.

První zastávka bude samozřejmě v Praze, kde je pochopitelně největší možnost výběrů. Pravděpodobně nejvýznamnější a nejnavštěvovanější pražský klub je Rock Café, který se nachází v centru města na Národní třídě. Ve velkém a multimediálním prostoru klubu Rock Café se nekonají pouze živé koncerty, ale můžete si zde prohlédnout rovněž galerii, koupit CD nebo zajít do kina. Další známý pražský rockový klub je Futurum Bar Music, který leží na Praze 5. Kapacita klubu je 300 lidí, kteří mohou na kapelu, která hraje na pódium dobře vidět, neboť klub má svůj vlastní televizní okruh.

Rockové kluby jsou však i v dalších městech České republiky. V Ostravě je například rockový klub Rock Roll Garage v Ostravě Martinově. Tento velký klub má nejenom hlavní sál, ale také restauraci, vinotéku, motobar i dětský koutek. Klub nabízí živé koncerty většinou českých rockových i popových kapel. Velmi pravidelně zde vystupují kapely Wohnout a Mńága a Ždorp. Pokud byste chtěli hledat nějaký hudební klub v centru Ostravy, běžte do hudebního klubu Parník, který stojí na Sokolovské třídě. V klubu Parník se nejprve hrála pouze jazzová hudba, nyní je klub otevřen všem hudebním žánrům. V současné době klub pořádá zhruba 200 koncertů ročně, takže výběr kapel je opravdu pestrý a bohatý.

Pro milovníky živé rockové hudby v Brně je k dispozici Rocky Club Brooklyn, který najdete u Hlavního nádraží na ulici Bašty. Velký sál je klimatizován a je vybaven velkoplošným projektorem, který umožňuje promítat velké video projekce. V klubu jsou rovněž menší salónky.

Publikováno: 23. 08. 2011

Kategorie: Cestování a zábava