Jak probíhá výkup vozidla?

Během výkupu vozidla máte finance ihned na ruce, nebo na svém účtu. Jak celý proces probíhá a proč nezabere ani jeden celý den? Podívejte se na to, jaké kroky při výkupu vozidla následují.

Schůzka, kde je hned vše vyřešeno

Když se rozhodnete, že svého plechového miláčka prodáte přes výkup vozidel, máte jistotu, že ihned odjíždíte s požadovanou částkou. Již během jediné schůzky se realizuje prohlídka vozidla, její následné vyhledání v systému, kontrola a určení výkupní ceny. Výkup auta tak skutečně nezabere více než pár desítek minut. Své finance následně máte na účtu ihned, nebo přímo na ruce. Jestliže hledáte způsob, jak se dostat k financím na další projekt ihned, výkup je dobrá volba.

Prvním krokem je prohlídka vozidla

Jako první se vaše vozidlo ocitá v rukou specialisty – technika. Ten zkontroluje stav vozidla a věnuje se také identifikátorům. Následně realizuje testovací jízdu, aby se ujistil, že všechny atributy vozu jsou v pořádku a auto je v dobrém technickém stavu. Na zvedáku se kontrolují základní prvky vozidla, které je potřeba prohlédnout před tím, než bude stanovena výkupní cena. Celkový technický stav vozidla má na výkupní cenu nejvyšší vliv. To samé platí třeba i pro výkup vzv.

Následně se auto vyhledává v systému

Jako další logický krok je vyhledání vozidla pomocí autotraceru. Zde se samozřejmě jedná o eliminaci případné nesrovnalosti v majiteli vozidla a v jeho historii. Výkup vozidel se tak vždy snaží podporovat pouze poctivé majitele automobilů, kteří vozidla používají pro svou vlastní potřebu, nikoliv pro nekalé praktiky. Pokud vozidlo přes systém projde, je na čase určit výkupní cenu. Tu stanovuje technik spolu s dalšími zaměstnanci výkupu vozidel. Nabízená částka vychází vstříc zákazníkovi, zároveň ale umožňuje také následný prodej dalším zájemcům. Po podpisu smlouvy je dohodnutá částka ihned vyplacena na účet zájemce, nebo předána v hotovosti. Finance vám tak mohou sloužit ke koupi dalšího vozidla, nebo na vaše další projekty.

Publikováno: 31. 03. 2022